Abdurrahman Şen

Abdurrahman Şen kim,

Abdurrahman Şen nereli,

Abdurrahman Şen hakkında bilgi,

Bu yazımızda Abdurrahman Şen hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Abdurrahman Şen kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Abdurrahman Şen, 1 Ağustos 1955 tarihinde Sivas’ın Hafik ilçesinde doğdu. 1958’de ailesinin göç ettiği İstanbul’da, Fatih İlkokulu’nu bitirdi. Daha sonra sırasıyla; Düzce İmam Hatip Okulu, İstanbul İmam Hatip Okulu ve Zeytinburnu Akşam Lisesi’nde okudu.

Yüksek öğrenimini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Gazeteciliğe profesyonel olarak 1978’de Yenidevir gazetesinde başladı. “Cemre”, “Beyazsanat” ve "Sarmaşık Kültür" isimli dergileri yayınladı. Bulvar gazetesi’nde 3 yıl çalıştı. Zaman gazetesinde; haber müdürü, kültür sanat sayfası sorumlusu, spor sayfası şefi olarak çalıştı, köşe yazarlığı yaptı.

Ortadoğu gazetesinde kısa bir süre çalıştı. 23 Aralık 1993/ 23 Aralık 2003 tarihleri arasında tam 10 yıl Yeniasya gazetesinde “Cemre” başlığı altında kültür sanat ağırlıklı olarak günlük köşe yazarlığı yaptı.

Şimdilerde aynı gazetede haftada bir gün yazılarını sürdürüyor. Beyoğlu Belediyesi’nde 1995 Haziran ayından, 2004 Aralık sonuna kadar kültür sanat konularında başkan danışmanlığı yaptı. Bu süre zarfında, birçoğu “ilk” olma özelliği taşıyan çeşitli etkinliklere imza attı.

TC Kültür Bakanlığı’nın, “Türk Kültürü’ne Hizmet Özel Ödülü”nü aldı (1995). Evli ve bir çocuk babası. Çeşitli kültür kuruluşlarında; kurucu başkanlık, başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ağustos 2004’de, doğduğu ilçe olan Hafik’te bir kütüphane oluşturulması için 3500 kitabını bağışladı. Yıl içerisinde yapılan kültür merkezi ve içindeki kitaplık, 5 Eylül 2005 tarihinde yapılan bir törenle hizmete sokuldu.

ESERLERİ:

 1. Cemre- (1990)
 2. Hilal’i Beklerken-(1992)
 3. Renk Renk Sinema-(1996)/ genişletilmiş 2. baskı(2001)
 4. Son Sultanü’ş Şuara Necip Fazıl (2005)
 5. İstiklâl Marşı Ve Mehmet Âkif Ersoy (2006-derleme)Benzer Konular:


  Mustafa Cumur kimdir, Mustafa Cumur biyografisi, Mustafa Cumur hakkında bilgi, Mustafa Cumur, 1...
  Hasan Hüseyin Korkmazgil kimdir, Hasan Hüseyin Korkmazgil biyografi, Hasan Hüseyin Korkmazgil hakk...
  Greg Foster kimdir, Greg Foster biyografi, Greg Foster hakkında bilgi, Greg Foster ,3 Ekim 1968...
  Ahmet Altun kimdir, Ahmet Altun biyografi, Ahmet Altun hakkında bilgi, Ahmet Altun 1958 yılında...
Abdurrahman Şen yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013