Banu Güven

Banu Güven kim,

Banu Güven biyografi,

Banu Güven nereli,

Bu yazımızda Banu Güven hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Banu Güven kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Banu Güven, 1969 İstanbul doğumludur.

1987'de İstanbul Erkek Lisesi'nden, 1991'de ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkilerBölümü'nden mezun oldu.

Gazetecilikle üniversite yıllarında ilgilenmeye başladı. Çağdaş Yayıncılık'ın çıkardığı Almanca - Türkçe bir dergide çalıştıktan sonra İsviçreli bir gazeteciyle çalışmaya başladı. Bir İsviçre gazetesinin Türkiye bürosu sorumluluğunu yürüttü.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nde üç ay staj yaptı. Kısa süre araştırma görevlisi olarak çalıştı. Milliyet gazetesinde dış haberler servisinde tam kadrolu olarak gazeteciliğe başladı. Bu sırada çeşitli yerleri gezdi, özellikle Ortadoğu’yla ilgilendi.

Banu Güven

Milliyet'ten sonra geçtiği NTV'de 1997 yılından 2011 yılına kadar 14 yıl çalışmıştır. Burada ilk zamanlar muhabirlik yaptıktan sonra Geçen Hafta - Bu Hafta ve 24 Saat programlarını hazırladı ve sundu. NTV'nin gece haber kuşağında yer alan 24 Saat'i önce Mirgün Cabas'la, daha sonra tek başına hazırladı ve sundu. 2007 yılından bu yana Radikal gazetesinin cumartesi ekinde köşe yazıları yayımlanmaktadır. 2008 yılında Galatasaray Üniversitesi'nde ders vermeye başlamıştır. 2009'da aynı kanalın akşam haberlerini sundu.

2 Haziran 2011 tarihinde Vedat Türkali ile yaptığı röportaj ve Leyla Zana ile yapacağı röportajın engellenmesi sonrası 14 yıldır çalıştığı NTV'deki işinden ayrılmak zorunda kaldı.
Benzer Konular:


    Abdülhak Molla kim, Abdülhak Molla nereli, Abdülhak Molla hakkında bilgi, Bu yazımızda Abdülhak...
    Abdülbaki Gölpınarlı kim, Abdülbaki Gölpınarlı nereli, Abdülbaki Gölpınarlı hakkında bilgi, Bu ...
    Abdül Selim Zaif kim, Abdül Selim Zaif nereli, Abdül Selim Zaif biyografi, Bu yazımızda Abdül Sel...
    Abdurrahim Altanlı kim, Abdurrahim Altanlı nereli, Abdurrahim Altanlı biyografi, Bu yazımızda A...
Banu Güven yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013