Beta Bot (Botnet) virüsü nasıl temizlenir?

beta bot nasıl silinir, botnet virüsü nasıl temizlenir, windows vista beta bot virüsü nasıl temizlenir, windows 7 beta bot virüsü temizleme, beta bot nedir

Bilgisayar korsanlarının vazgeçilmezi botnet için oluşturulan Beta Bot adında virüs piyasada epeyi yankı bulmaya devam ediyor. Özellikle Windows Vista ve üstü işletim sistemli bilgisayarlarda görülen kullanıcının hiç dikkatini çekmeden sanki kendi kullandığınız programmış gibi güvenlik duvarına yeni bir girdi işlenmesi gerektiğini gösteren bir uyarı veriyor. Bu uyarıyı onayladığınız zaman Beta Bot sisteminize tamamen yayılmış oluyor.

30 çeşit antivürüs programına tanımlı olan bu beta bot, kullandığınız antivürüs programı tanımlı ise sisteme tüm işlemleri solandırarak giriyor. Bundan nasıl kurtulabilirim diyorsanız. En sağlı bilgisayarınızı yeniden kurmaktır. Bilgisayarlarını yeniden kurmak istemeyenler için Program/ Ekle kaldıra bakmaları ve yabancı gördüğü programları kaldırmaları ve lisanslı antivürüs programı ile sistemlerini tamamen temizlemeleri gerekmektedir. Aksi taktirde sizin sisteminiz üzerinden korsanlar istedikleri şeyi yapabiliyorlar.

Beta Bot'un Bilgisayarınızda vereceği uyarı resimleri:

Beta Bot Beta Bot virüsü
Benzer Konular:

Beta Bot (Botnet) virüsü nasıl temizlenir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013