Canlı Stêrk TV izle seyret

sterk tv canlı izle,

sterk tv zindi,

sterk tv izle seyret,

Kürt Televizyonlarına yeni bir televizyon eklendi, Sterk Tv ismiyle izleyicilerin karşına geçen Sterk Tv Kürt illerinde çok ilgi çekti. 2009 yılında kurulan ve test yayını yapan Stêrk TV, "hakikatin izinde" sloganı ile bugün normal yayınına başladı. Yazılı açıklama yapan TV yetkilileri, "Televizyonumuz Kürdistan'daki farklılıkları, renkleri, kültürel zenginlikleri, ülkemiz ve dünyadaki güncel gelişmeleri değişik program ve bültenlerle ekrana taşıyacak" diye kaydetti.

Stêrk TV yeni yayın döneminde, “farklı haber aktüel, güncel gelişmeler, özel röportaj ve dosya haberlerle gerçek, doğru, canlı haberleri” Kürtçe’nin Kurmanci ve Sorani lehçeleri ile Türkçe dilinde bültenlerle izleyicilerine ulaştıracak. Açıklamaya göre, Kürtçe ve Türkçe dillerinde her sabah saat 09.00′da kısa haber özetleri ve günün içinde gelişecek olayların spotları Rojev ve Gündem programında izleyicilerle paylaşılacak.

Bununla birlikte değişik program ve özel röportajlarla bölge, Federal Kürdistan, Ortadoğu ve Dünya’daki siyasal gelişmeler farklı konu ve konuklarla tartışılıp analiz edilecek.

“Stêrk TV, Kürdistan’daki kültürel zenginliklere ev sahipliği yapacak” denilen açıklamada, önümüzdeki günlerde zengin kültür sanat programlarının ekranlarda olacağı dile getirdi.

Kadınlar, çocuklar, gençlerin de kendilerini renkli programlarında ifade edebileceğini belirten Stêrk TV yetkilileri, yeni yayın döneminin önümüzdeki süreçte zenginleştirilerek devam edeceği belirtildi. (diha)

Televizyonun haber akışı: 09:00 Rojev (Günün Gündemi) 10:00 Dengubas 11:00 Haber 12:00 Nuce 13:00 Haber 16:00 Dengubas 17:00 Haber (Türkçe ana haber) 18:00 Nuce (Kurmanci ana haber) 22:00 Nuceyên Şevê
Yayın frekansları: Nilsat : Frekans: 11354 V / Sembol Orani: 27500 / Fec: 5/6 Eurobird 9A : Frekans:11843 V / Sembol Orani: 27500 / Fec: 3/4Benzer Konular:


    nuçe tv canlı izle, NUÇE TV ZİNDİ, nüçe tv canlı yayın izle, Roj TV'nin yerine Açılan Nuçe TV bu ...
    newroz tv canlı izle, Newroz tv zindi, newroz tv izle seyret, İsveç'te bulunan Kürt Medya Vakfı t...
    Mezopotamya tv izle, Mezopotamya tv zindi, MMC TV ZİNDİ, Mesopotamia Music Channel (MMC) TV, Ağır...
    Roj TV izle, Roj TV Canlı, Roj TV Zindi, Roj TV, 1 Mart 2004 tarihinde yayın hayatına başladı. Av...
Canlı Stêrk TV izle seyret yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013