Dr. Ender Saraç Çimen Suyu Nasıl Yapılır Tarifi Hazırlanışı ve Yararları

Çim Suyu Hazırlanışı, Çim Suyu Faydaları, Çim Suyu Yararları Nelerdir,  

Kanal D'nin sabahları vazgeçilmez programı Doktorum'a katılan Dr. Ender Saraç Çim Suyu Tarifi ve Faydalarını açıkladı. Olduğunuzdan daha genç görünmek istiyorsanız bu tarifi uygulayın.

Çim Suyu insanları gençleştiriyor.

Çimlendirilen bitkilerde gençlik hormonu salgılanan maddeler var. Buğday çimi suyu hazırlamak için buğday tanelerini çimlendiriyoruz. dedi.

Evde Buğday Nasıl Çimlendirilir?

Evde derin cam bir kasenin altını pamukla kaplıyoruz. Bu pamuğun üzerine buğday tanelerini serpiştiriyoruz. Buğday tanelerini pamuğun üzerine dağıttıktan sonra üzerini taşmayacak şekilde su ile pamuğu ıslatıyoruz. Her sabah kuruyan pamuğu  odanın sıcaklığına göre 1 veya 2 kere ıslatacağız. Direk güneş ışığında değil hafif güneş alacak şekilde olmalı kısa süre güneş görmesi yeterlidir.

Bilirsiniz ilk okullarda hocalarımız bizlere yaptırmıştır muhakkak.

Dr. Ender Saraç Çim Suyu

Çim Suyu Hazırlanışı

Çimlendirdiğimiz buğday çimlerinden bir tutam atıyoruz. Küçücük bir parça taze zencefil ekliyoruz. Bunları blendırdan geçiriyoruz. Buğday çimi suyu elde etmek için üretilmiş özel buğday çimi sıkma makinesi de var. Suyu çıkana kadar blendırdan geçirilir. 2-3 yemek kaşığı kadar su çıkar. Bunun içine 1 çay kaşığı kadar da limon suyu eklenebilir. Küçük bir çay bardağının çeyreği kadar buğday çimi suyu koyularak içmeden hemen http://www.anneportal.com/normal-dogum-mu-sezeryan-mi/ önce bir kürdan ile mercimek tanesi kadar arı sütü ekleyerek tahta kaşık veya kürdan yardımı ile karıştırılıp bunu sabah aç karna içiyoruz. Arı sütü buzdolabında folyonun içinde saklanmalıdır. Bunu sabahları içtiğinizde birkaç hafta sonra olumlu etkisini göreceksiniz. Buğday çimi suyunu taze olarak yapılır yapılmaz tüketmek gerekir.
Benzer Konular:

Dr. Ender Saraç Çimen Suyu Nasıl Yapılır Tarifi Hazırlanışı ve Yararları yazısına ait etiketler : , , , , ,
Dr. Ender Saraç Çimen Suyu Nasıl Yapılır Tarifi Hazırlanışı ve Yararları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013