Facebook Flash Video Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir?

facebook flash virüsü, facebook bu videoyu hazırlamak için virüsü, facebook video virüsü temizleme

İnternet üzerinden gelen yeniliklerin yanında da virüslerde gelmeye başladı. Özellikle takipçileri çok olan sitelere yerleşen virüsler kişilerin hesabını elinin altına alarak istediği şeyleri yapabiliyorlar. Bunlardan biri de facebook ta son zamanlarda moda haline gelen kullanıcının hesabındaki profil resmi adı altında paylaştığı;

face virüs 1

"Bu videoyu hazırlamak için günlerdir uğraşıyorum lütfen izlermisiniz arkadaşlar” 

ve

"Süper Oldu yaa Arkadaşlar Özel Slayt Videomu İzler Misiniz ? Sizide Ekledim Yorum Atmayı unutmayın o kadar uğraştım. :)"

şeklideki videolar tamamen sisteminize bulaşmış virüstür. Bundan nasıl kurtulabileceğinizi bir önceki  Facebook Bu videoyu hazırlamak için günlerdir uğraşıyorum virüsü makalemizde sizlere anlatmıştık.

Buradan yine anlatayım sizlere; (Aşağıdaki adımları takip edin)

Başlat > Çalıştır > "regedit"

Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > adımlarını takip ediyoruz.

Ardından asfdjsdlkjhsdlkgj şeklinde karmaşık harflerle oluşan dosyayı siliyoruz. Ardından bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Windows 7 Kullanıcıları için;

C:\Users\Bilgisayar\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

Extensions klasörünün içerisindeki dosyalar Chrome’a eklediğiniz eklentilerin bulunduğu yerdir. İşi sağlama almak için Chrome’yi kapatın. Extensions klasörü içerisindeki dosyaları masaüstünde yedekleyin. Yani oradaki dosyaları kopyalayıp masaüstünde bir klasöre yapıştırın.

Ardından klasörün içerisinde yer alan safsadlfkj şeklindeki klasörleri silin. Muhtemelen bu işlemleri yaptığınız taktirde virüsten kurtulmuş olacaksınız.
Benzer Konular:

Facebook Flash Video Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir? yazısına ait etiketler : , ,
Facebook Flash Video Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013