Facebook Virüsü Temizleme

Facebook Hesabıma Virüs Bulaştı, Facebook Virüs Temizleme Programları, Face Hesabıma Virüs Bulaştı Nasıl Silerim,  

Güvenlik yazılımı şirketi Kaspersky, internet kullanıcılarını ciddi anlamda tehdit eden iki yeni tehlikeyi duyurdu. Networm.Win32.Koobface.a ve Networm.Win32.Koobface.b olarak bilinen trojan, Facebook ve Myspace hesabınızı ele geçiriyor ve yoluna devam ediyor. Bu tehlikenin kurbanı olan kişi, hiçbir şeyin farkında olmuyor.

Facebook Virüsü Nasıl Çalışıyor?

Virüs bulaştığı andan itibaren, siz çevrimdışı olduğunuz anda çalışıyor ve arkadaş listenize otomatik mesaj atıyor. Buraya dikkat! Çünkü siz çevrimiçi olduğunuzda mesaj atmadığınızdan arkadaşlarınızı uyarma imkanınız da olmuyor. Virüs facebookun meşhur application kod merkezinden oluşturduğu uygulama sayfasından yayılıyor.

Facebook Logosu

Resimde görüldüğü üzere sohbet kutunuza, çevrimiçi olduğunuz zaman “Foto” şeklinde mesaj atan virüs içeren linke tıkladığınız anda sizi aşağıdaki görüntüde bir web sayfasına yönlendiriyor. Bakınız buradaki tuzak nasıl: fotoğrafın başka bir yere kaldırıldığını ve yönlendirme linkinden öğrenilebileceği mesajı bizleri karşılıyor.

Peki Bu Virüslerden Nasıl Korunulur?

Kaspersky, sorunu erkenden tespit ederek gerekli güncellemeleri yapmış durumda. Kaspersky gibi diğer güvenlik yazılım şirketleri de veritabanlarına bu 2 tehlikeyi ekliyorlar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcılar, antivirüs yazılımını mutlaka güncellemeli hatta güncelleme işini günlük ve otomatik olarak gerçekleştirmeliler.

Facebook virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1 – Aşağıdaki uygulamaları görev yöneticisinden kapatınız:

fbtre6.exe mstre6.exe 2 – Aşağıdaki registry kayıtlarını siliniz.: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurr ent VersionRun”systray” = “c:windowsmstre6.exe”

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurr ent VersionRun”systray” = “C:Windowsfbtre6.exe”

HKEY_CURRENT_USERAppEventsSchemesAppsExplorer Navigating

3 – Aşağıdaki dosyaları siliniz. C:\Windows\fbtre6.exe C:\Windows\fmark2.dat

Ya da daha kolay bir yol olan, Malwarebytes ile otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

Facebook Zaman Tüneli Virüsü Temizleme 2. Yöntem

Facebook Hesabınıza giriş yapın. Facebook Şifre Değiştirme  

Hesap Ayarları bölümüne tıklayın. Açılan sayfada sol kısımda yer alan Uygulamalar sekmesini tıklayın.

Karşınıza Facebook hesabınıza izin verdiğiniz uygulamalar gelecektir. Çoğunlukla burada yer alan uygulama adıyla sizin yerinize etkinliklerde bulunan uygulama adı aynı olmakta. Bu nedenle öncelikle sizi rahatsız eden uygulamaları buradan bulup kırmızı ile işaretli olan “X” tuşuna basarak o uygulamaları kaldırmalısınız.

Facebook Video Vürüsü Temizleme

Facebook kolaylıklarının yanında, son zamanlarda can sıkıntısı ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu can sıkıntılarından biri de "İzleyin bence süper oldu" şeklinde virüsün facebook adresinize bulaşması. Bu virüs; Chrome tarayıcısı üzerinden çalışan virüs, web tarayıcınızın kontrolünü bir eklenti vasıtası ile ele geçirerek Facebook hesabınızı kontrol altına alıyor. Kullanıcılar, Faceook hesaplarını her açtığında bir müzik ile karşılaşıyor. Peki bunu nasıl silebilirim? diyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Başlat
  • Çalıştır
  • "regedit" komutu giriyoruz ve enterliyoruz.
  • Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > adımlarını takip ettikten sonra asasdgfdfsfclbonhleeank şeklinde karmaşık isimde dosya olacaktır. Siliyoruz ve tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz.

Facebook Bu videoyu hazırlamak için günlerdir uğraşıyorum virüsünü temizlemek için tıklayın
Benzer Konular:

Facebook Virüsü Temizleme yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013