Hüseyin Avni Coş

Hüseyin Avni Coş kim,

Hüseyin Avni Coş nereli,

Hüseyin Avni Coş kaç yaşında,

Bu yazımızda Hüseyin Avni Coş hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Bu sayfadan Hüseyin Avni Coş ile ilgili bütün bilgilere ve resimlerine ulaşabilirsiniz. Hüseyin Avni Coş kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Hüseyin Avni Coş, 1959 yılında Isparta'nın Eğirdir İlçesi'nde doğdu. 1976 yılında Eğirdir Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne devam etti.

1977 yılında kaydolduğu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İktisat ve Maliye Bölümü'nden 1981 yılında iyi derece ile mezun oldu.

1982 yılında Antalya Maiyet Memuru olarak Mülki İdare Amirliği'ne başladı. 1983 yılında 69. dönem Kaymakamlık Kursunu "Üstün Başarılı" derecesiyle bitirdi.

1984 yılında Ordu İli Akkuş İlçesi Kaymakamlığı'na atandı. 1987 yılında Sivas İli İmranlı İlçesi Kaymakamlığı'na atandı.1988 yılında İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen yabancı dil kursunu bitirdikten sonra bir yıl süreyle A.B.D.'ne gönderildi. 1989 yılında Siirt İli Şirvan İlçesi Kaymakamlığı'na atandı.

Hüseyin Avni Coş

1991 yılında Olağanüstü Hal Bölge Vali Yardımcılığı'na (Diyarbakır) atandı. 1995 yılında İçişleri Bakanlığı A.P.K. Kurulu ve Sivil Savunma Genel Müdürlükleri'nde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 1995 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği'ne atandı. 1996 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu.

30 Ocak 2003 Tarih ve 2003/5221 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Bingöl Valiliği'ne atandı. 01 Mayıs 2003 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Birliğince “Yılın Valisi” seçildi. 01 Aralık 2003 Tarih ve 2003/6478 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Aksaray Valiliği'ne atandı. 30 Aralık 2005 Tarih ve 2005/9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Kırklareli Valiliği'ne, 11 Haziran 2009 tarihli 2009/15064 sayılı kararı ile de Aydın Valiliği'ne atandı. Vali Hüseyin Avni Coş evli ve iki çocuk babasıdır.
Benzer Konular:


    Gürgen Öz Kimdir? Gürgen Öz Resimleri Gürgen Öz Kaç Yaşında Gürgen Öz Hayatı  Ekranların sevilen yüzü Gürgen Öz, komedyen ya da şovmen değil, komedi yapan bir oyuncu olduğunu söylüyor. Onu bugüne kadar birçok dizi ve film projesinde gördük. Son yıllarda...
    Açlık Oyunları 2 filminde canlandırdığı Finnick Odair karakteri ile tanıdığımız Sam Claflin, 27 Haziran 1986 tarihinde İngiltere, Suffolk'ta dünyaya geldi. Tam adı Samuel George Claflin olan yakışıklı oyuncu, sabırsızlıkla beklediğimiz roman uyarlaması Açlık Oyunla...
    Star TV'nin yeni sezonda ekranlara gelmeye başlayan başarılı yapımı Medcezir, kısa zamanda büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Özellikle gençlerden büyük ilgi gören sevilen dizi, başarılı oyunculuklar ve iyi bir ekip ile her hafta Cuma akşamları  izleyici ile bulu...
    Kanal D'nin sevilen dizisi Güneşi Beklerken'de son birkaç haftadır dizinin gündemine bomba gibi oturan karakter Aksel'in kim olduğunu merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Güneşi Beklerken Aksel kimdir? cevabı TRWikipedia 'da. Gerçek adı O...
Hüseyin Avni Coş yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013