İlhan Cavcav

İlhan Cavcav kim,

İlhan Cavcav nereli,

İlhan Cavcav kaç yaşında,

Bu yazımızda İlhan Cavcav hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. İlhan Cavcav kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

İlhan Cavcav, 4 Ekim 1935 yılında Ankara'da doğdu. İş adamıdır. Dizi ve tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nun amcasidir.

Ankara Hamamönü'nde doğmuştur. Raşit Cavcav'ın torunu Haşim Cavcav'ın oğludur Galatasaraylı Milli Futbolcu Tayyar Cavcav'ın yeğenidir. 1967'de de Konya asfaltı üstündeki Ankara Un Sanayi'nin bulundugu arsayı satın alarak halen başında oldugu un fabrikasını kurar.Ayrıca entegre sentetik çuval fabrikası,Ankara İnşaat A.Ş. ve Katkı Gıda adında ekmek katkı maddeleri üretimi gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

1978 yılında Gençlerbirliği'ne başkan olmuştur. Başkan olduktan sonra takımı 3.lig'den Sportoto Süper Lig'e taşımıştır. İlhan Cavcav'ın çok ucuza aldığı genç ve yetenekli futbolcuları İstanbul kulüplerine astronomik rakamlarla satma politikası kulübün bütçesini oluşturmuş, kasasını doldurmuştur.

İlhan Cavcav

32 yıldır sürekli Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlığını yapmaktadır. 29 Mayıs 2009 tarihinde Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde yapılan toplantıdan sonra, Divan Kurulu Başkanlığı'na Hasan Şengel, ikinci başkanlıklara Ekrem Üstündağ ve Oktay Arıca, yazmanlığa ise Kamil Bilgen seçildi.

Aynı zamanda 2011 Şubat ayında yaptığı açıklamalar ile çok konuşulmuştur.




Benzer Konular:


    Dr. Ayça Kaya kim, Dr. Ayça Kaya nereli, Dr. Ayça Kaya kaç yaşında, Bu yazımızda Dr. Ayça Kaya ...
    Serdar Cebe kim, Serdar Cebe nereli, Serdar Cebe kaç yaşında, Bu yazımızda Serdar Cebe hayatı h...
    Elizabeth Olsen kim, Elizabeth Olsen kaç yaşında, Elizabeth Olsen nereli, Bu yazımızda Elizabet...
    Anne Hathaway kim, Anne Hathaway nereli, Anne Hathaway biyografi, Bu yazımızda Anne Hathaway ha...
İlhan Cavcav yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013