İphone Hotmail Pop3 Ayarları

İphone Hotmail Ayarları,

İphone Mail Gönderemiyorum,

İphone Mail Ayarları,

iPhone kullanıcı olarak hepimizin bildiği gibi iPhone'umuz ile @hotmail.com, @msn.com, @live.com hesabımıza giriş yapamıyorduk. Dün yayınlanan bir haberle Microsoft'un daha önce kısıtlı sayıda ülkelere açtığı POP3 desteğini tüm dünyaya açtığı haberini aldık ve hemen test ettik.

Öncelikle ana menüde bulunan Ayarlar (Settings) butonuna tıklıyoruz. Ardından aşağıda bulunan "Mail, Kişiler, Takvimler" seçeneğine tıklıyouz. Açılan sayfada Hesap Ekle butonuna tıklıyoruz.

Hesap ekle butonuna tıkladıktan sonra karşınıza desteklenen posta servislerinin listesi çıkacak. Bu listede Diğer seçeneğini seçiyoruz. Seçtikten sonra sizden Adınızı, E-posta adresinizi, şifrenizi isteyecektir. Ad kısmına adınızı, Adres kısmına E-posta adresinizi, Parola kısmına da şifrenizi yazıp Kaydet butonuna basınız.

Kaydet butonuna bastıktan sonra Mail uygulaması verdiğiniz mailin uzantısına bakarak POP3 ve SMPT ayarlarını otomatik olarak yapacak, ayrıca bir ayar yapmanıza gerek kalmayacaktır. Artık Mail uygulamasını kullanabilirsiniz.

Yapılan otomatik ayarları inceleyecek olursak: POP : pop3.live.com (Port 995) SMTP : smtp.live.com (Port 25) SSL Kullan: On

Hotmail hesabımız çalışır durumda ama ilk defa Mail uygulamasının kullananların maillerin ne sıklıkta otomatik olarak kontrol edileceğini ayarlamasında fayda var. Bunun için de, Ayarlar menüsü altındaki "Yeni Verileri Al" seçeneğine tıklayınız ve kendinize uygun bir ayarı seçiniz.

Ne kadar çok sıklıkta mail kontrolü yaptırırsanız iPhone'unuzun pili o kadar çabuk bitecektir. Eğer "Elle" ayarını seçerseniz otomatik olarak yeni mesaj kontrolü yapılmaz. Ayrıca "Anında İlet" seçeneği Hotmail için çalışmaz.
Benzer Konular:

İphone Hotmail Pop3 Ayarları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013