Karagül Dizisi Nerede Çekiliyor?

karagül dizisi nerede çekiliyor, karagül nerede çekiliyor, karagül dizisi nerde çekiliyor,  

Fox TV'nin sevilen dizilerinden biri olan Karagül dizisi konusunun yanı sıra dizinin çekildiği yer bir çok kişi tarafından merak konusu haline geldi. Bizlere de mail yolu ile soran kullanıcılarımız için Karagül Dizisinin nerede çekildiği hakkında araştırmalar yaptık ve Gaziantep'in eski ilçelerinden biri olan Halfeti'de çekişdiği bilgisine ulaştık.

Karagül dizisi Gaziantep'in ilçesin Halfeti'de çekiliyor.

Halfeti Neresidir? Halfeti Resimleri

Gaziantep ilinin eski ilçesidir. Halfeti ilçesinin il merkezine uzaklığı 120 km’dir. Arğıl kasabası ve Yukarı Göklü kasabası adında iki kasabası 35 köyü ve 34 mezrası vardır. Halfetililerin halk dili Gaziantep diliyle büyük ölçüde aynıdır. İl sınırları olmasa, halkın büyük çoğunluğu Halfetiyi Gaziantep ilçesi olarak görebilmektedir.

İlçe yeni yerleşim yerinde hızlı bir nüfus artışıyla karşılaşırken, eski yerleşim yeri ise turizme açılmış, kent, ciddi bir tarihi ve doğa turizmi payına sahip olmuştur. Ancak il merkezinden uzak olması ve yeterli bir yol ağına sahip olması ulaşımda sıkıntılara yol açmaktadır.

[gallery columns="4" ids="42208,42209,42210,42211"]

Gaziantep Halfeti Belgeseli




Benzer Konular:

Karagül Dizisi Nerede Çekiliyor? yazısına ait etiketler : , ,
Karagül Dizisi Nerede Çekiliyor? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013