Murat Çelikel

Murat Çelikel kim,

Murat Çelikel nereli,

Murat Çelikel biyografi,

Bu yazımızda Murat Çelikel hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Murat Çelikel kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

16 Haziran 1964 yılında İstanbul'da doğan Murat Çelikel, Collage Chamville ve Le Rosey'de sürdürdüğü okul hayatının ardından Fransa'da otelcilik eğitimi aldı ve aile şirketlerinin başına geçerek iş yaşamına atıldı. Riva Otelleri, Riva Enerji, CKC şirketlerinin sahibi olan Murat Çelikel, genç yaşlarından itibaren spor camiasının içerisine girdi.

Murat Çelikel

Henüz 21 yaşındayken 1985 yılında Fenerbahçe kongre üyesi olan Murat Çelikel, aynı yıl İstanbulspor'da yöneticiliğe başladı. 1986 ve 1987 yıllarında İstanbulspor başkanlığı da yapan Murat Çelikel, 2010 yılında 25 yılını doldurarak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyesi oldu. Fenerbahçeli'liğini her zaman ön planda tutan Murat Çelikel, bir donem Fenerbahçe 2000 Derneği'nin başkanlığını yapmistir. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Çelikel, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça bilmektedir.
Benzer Konular:


    Abdülhak Molla kim, Abdülhak Molla nereli, Abdülhak Molla hakkında bilgi, Bu yazımızda Abdülhak...
    Abdülbaki Gölpınarlı kim, Abdülbaki Gölpınarlı nereli, Abdülbaki Gölpınarlı hakkında bilgi, Bu ...
    Abdül Selim Zaif kim, Abdül Selim Zaif nereli, Abdül Selim Zaif biyografi, Bu yazımızda Abdül Sel...
    Abdurrahim Altanlı kim, Abdurrahim Altanlı nereli, Abdurrahim Altanlı biyografi, Bu yazımızda A...
Murat Çelikel yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013