Prof. Dr. Gökhan Budak Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Resimleri

Prof. Dr. Gökhan Budak Kim, Prof. Dr. Gökhan Budak Biyografi, Prof. Dr. Gökhan Budak Fotoğrafları,  

Bu biyografimiz de şok bir intiharla canına kıyan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak  hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Prof. Dr. Gökhan Budak ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Prof. Dr. Gökhan Budak kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Prof. Dr. Gökhan Budak, 1968 yılında Erzurum'un Olur ilçesinde dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 1989 yılında Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü okudu ve mezun oldu.

1990’da birincilikle bitirdiği bölüme araştırma görevlisi, 1996 yılında yardımcı doçent, 2000’de doçent ve 2006’da Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalında profesör olarak atandı.

Prof. Dr. Gökhan Budak Resimleri

[gallery ids="40051,40052,40053"]

X-ışını Flüoresans Spektroskopisi, Atom ve Moleküllerin Kuantum Mekaniksel Hesaplamaları ile Monte Carlo Simülasyon Tekniği konularında bugüne kadar 60’dan fazla SCI kapsamındaki dergilerde bilimsel makalesi, yurtiçi ve yurtdışı sempozyumlarda sunulmuş 40 civarında bildirisi mevcuttur. SCI kapsamındaki makaleleri TÜBİTAK Teşvik Primi ile ödüllendirilmiş ve 500’den fazla atıf almıştır. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ilk kez verilmeye başlanan en fazla yurt dışı yayın bazında Fen Bilimleri Ödülünü (birincilik) almıştır.

Birçok araştırma projelerinde (BAP, TÜBİTAK) yürütücü veya araştırıcı olarak görev almıştır. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik yapmaktadır. Kuantum Fiziği I, Kuantum Fiziği II ve Titreşimler-Dalgalar adlı üç kitabı da yayınlanmıştır. Titreşim-Dalgalar adlı kitabı ile 2011 yılında kitap dalında verilen Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Bilimsel Teşvik Ödülünü (Birincilik) almıştır.

2002–2003 yıllarında Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 2008-2010 yıllarında da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Benzer Konular:


    Gülse Birsel kim, Gülse Birsel nereli, Gülse Birsel kaç yaşında, Bu yazımızda Gülse Birsel haya...
    Ginger Rogers kim, Ginger Rogers biyografi, Ginger Rogers hakkında bilgi, Bu yazımızda Ginger R...
    Salih Bozok kim, Salih Bozok nereli, Salih Bozok yaşam öyküsü, Bu yazımızda Salih Bozok hayatı ...
    Aysel Teymurzade kim, Aysel Teymurzade nereli, Aysel Teymurzade kaç yaşında, Bu yazımızda Aysel...
Prof. Dr. Gökhan Budak Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Resimleri yazısına ait etiketler : , , ,
Prof. Dr. Gökhan Budak Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Resimleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013