Serdar Cebe

Serdar Cebe kim,

Serdar Cebe nereli,

Serdar Cebe kaç yaşında,

Bu yazımızda Serdar Cebe hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Serdar Cebe kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Serdar Cebe dilinden;

Doğduğum yerin ne önemi var ki. Yılın birinde Kasım ayının 16′tısında doğmuşum. Çanakkaleliyim. Doğduğum yer değil ama kütük orda hem de Gelibolu’da. Okuduğum yer farklı Ankara. Bazen :Ankaralıyım diyorum. Büyüdüğüm yer orası. Yenimahalle’yi eklemeyi unutmam. İlk, orta, lise orada Yenimahalle’de bitti. Meslek Lisesi elektronik bölümünden sonra üniversite de öyle olsun istedim ama olmadı.  Üniversiteye Basın Yayın Gazetecilik kapısından girdim. İletişim Fakültesi Gazetecilik kapısından çıktım.

Her Türk Genci gibi yurt dışı hayalleri kurarken, Milliyet Gazetesi Ankara büroda muhabir olarak işe başladım. Giriş o giriş bir daha da kopamadım. 1992-1993 sonlarına kadar   Milliyet Gazetesi’nde  politika muhabirliği yaptım.  Gazetecilerin televizyonda habercilik olmaz dediği yıllardı. Bir moda başlamıştı ben o rüzgara kapıldım. Kanal D’nin ilk  muhabirlerinden oldum. Başbakanlık muhabirliğini ayrılıncaya kadar yaptım.

Serdar Cebe

1996 yılının sonlarında Kanal D istanbul’a tayinim çıktı. Pılım pırtım ufakcık arabama bile ufak geldi. İstanbul yollarına koyuldum. O gün bugündür İstanbul’dayım. Zoruna geldim Ankara’dan şimdi zorlaya zorlaya arada bir Başkent yollarına düşüyorum. Kanal D son durak olmadı tabi. NTV sabah haberleri. Kanal 6 Anahaber bülteni, CNN Türk’te editörlük, sunuculuk, sabah haberleri. derken 2007 yılını bulduk. Sonrası 2 sene Kanal 24 Haber’de öğle kuşağı moderatörlüğü yaptım. 2009 Ağustos ayından itibaren tekrar eve dönüş oldu. CNN Türk’te şef editör olarak işe başladım. Bir süre sonra ekrana çık dediler çıktım. Ne Oluyor programını yaz boyunca hazırladım sundum. Yaz bitti. CNN Türk’te öğle kuşağı programını Seda Öğretir ile sunduk. Ancak bir ay sundurdular. Seda Öğretiri NTV kaptı. Beni de ilk göz ağrım     Kanal D.  Haftasonları Anahaberleri sunuyorum. Şimdilik bir rüzgar esmezse.
Benzer Konular:


    Hasan Yalnızoğlu kim, Hasan Yalnızoğlu kaç yaşında, Hasan Yalnızoğlu nereli, Bu yazımızda Hasan...
    Mustafa Altıoklar kim, Mustafa Altıoklar nereli, Mustafa Altıoklar kaç yaşında, Bu yazımızda Mu...
    Abdullah Sözer kim, Abdullah Sözer kaç yaşında, Abdullah Sözer nerelidir, Bu yazımızda Abdullah...
    Mesut Urgancılar kim, Mesut Urgancılar nereli, Mesut Urgancılar hakkında bilgi, Bu yazımızda Az...
Serdar Cebe yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013