Serra Karaçam

Serra Karaçam kim,

Serra Karaçam nereli,

Serra Karaçam kaç yaşında,

Bu yazımızda Serra Karaçam hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Serra Karaçam kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. TRT'de Medya Müfettişi adlı yapıma imza atmıştır. TRT Haber eski Ana haber suncusu.

TGRT Haber Merkezinde dış haberler servisinde televizyonculuğa başladı. Can Ataklı yönetimindeki Star TV Haber Merkezi'nde dış haberler servisinde çalıştı. Kurumun TMSF'ye geçişinden sonra Özden Akbal yönetiminde kısa bir süre muhabirlik yaptı. Daha sonra TGRT'ye dönerek 23.30-01.00 saatleri arası gece bültenini sunmaya başladı. Sunuculuk ile birlikte muhabirliği sürdürerek yaşam öyküleri, şehircilik haberleri hazırladı.

ABD'ye giderek bir süre Washington, D.C. eyaletinde kaldı ve İHA adına haber takibinde bulundu.

Serra Karaçam

2007 Ocak ayında ise Mustafa Hoş yönetiminde kurulan haber kanalı 24'e geçti ve sabah haberlerini sundu.

HAMAS karşısında El Fetih'e verilen ABD desteği", "Ermeni soykırımı konusunda Amerikadaki lobi faaliyetleri", "Makedonya'da Türkler ve 2008 olaylı Makedon seçimlerinin Avrupa Parlamentosu Delegasyonu ile takibi", "Morgan Stanley'de bir Türk vice president söyleşisi", Malcolm X ekolunun ardından ABD'de islami lider olarak görülen Warith Deen Mohammed ile İslam, terör,radikalizm ve Türkiye konulu söyleşiler gibi haberlere imza atmıştır.

2008'de 24'den istifa etti.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Basın Müşavirliği görevini yürüttü. 4 Mayıs 2009 itibarıyla TRT'de Medya Müfettişi programı projesini hayata geçirdi. Medya kritiğine dayalı program TRT'nin en çok konuşulan programlarından biri oldu ve 2010 yılında bir de ödül aldı. TRT2 nin TRT Haber'e dönüşmesi ile ana haber bülteni sunuculuğu görevini üstlendi.

Ödülleri

  • Avrupa Gazeteciler Derneği 2008 En İyi Sabah Haberleri Ödülü
  • Özel Burç iletişim Lisesi 2010 Yılın Özgün Haberciliği ÖdülüBenzer Konular:


    Abdülhak Molla kim, Abdülhak Molla nereli, Abdülhak Molla hakkında bilgi, Bu yazımızda Abdülhak...
    Abdülbaki Gölpınarlı kim, Abdülbaki Gölpınarlı nereli, Abdülbaki Gölpınarlı hakkında bilgi, Bu ...
    Abdül Selim Zaif kim, Abdül Selim Zaif nereli, Abdül Selim Zaif biyografi, Bu yazımızda Abdül Sel...
    Abdurrahim Altanlı kim, Abdurrahim Altanlı nereli, Abdurrahim Altanlı biyografi, Bu yazımızda A...
Serra Karaçam yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013