Sertifika Nedir? – Sertifika Hatası Nedir?

Sertifika Nedir?,

Sertifika Hatası Nedir,

Facebook Sertifika Hatası ve Çözümü,

Genelde internette dolaşırken bazen sertifika hatası diye karşımıza çıkar girdiğimiz sitelerde. Genelde en çok tutulan ve ziyaret edilen siteler sertifikaya özen göstermektedir. Bu yazımızda da sertifika hatasına nasıl çözüm bulacağınızı yazdık.

Symbian yazılımlarının, mobil cihazlara kurulumuna izin veren dosya parçacıklarıdır. Burada belirli IMEI numarası ya da numaraları veya tarih aralığı kısıtlaması yapılabilir. Belirli yazılımlar yardımıyla kurulacak programın yapısına dahil edilirler.

Bazı programlar bu şekilde sınırlı bir süre için imzalanabiliyor. Mesela 6 ay ya da 1 yıllığına. Bizim gibi kullanıcıların yaptığı imzalama işlemi 6 aylık oluyor. (symbiansigned’dan yapılanlar) ACS (Authenticated Content Signing) Publishers olarak bilinen şahıslar sınırsız süre ve sınırsız IMEI numarası için imzalama yapabiliyorlar. İmzasız yazılımlar kesinlikle cihazlara kurulamıyor.

Sertifika henüz geçerli değil, süresi dolmuş ya da telefon ayarlarınız yanlış!” hatasınının çözümü:

Yeni imzalanmış bir program için imzalamayı yapan kişinin saati 14:00 olsun. Siz dosyayı saat farkından dolayı 13:30′da indirirseniz telefona kuramaz ve bu hatayı alırsınız. Bunun için beklemeniz lazım.Telefonunuzun tarih ve saatini doğru olarak ayarlayınız. Ayrıca “Uygulama Yöneticisi”nden “Ayarlar” altında “Yazılım Yükleme -> Tümü -> Çevrim İçi Sertifika Kontrolü’nü kapalı yapıp ilgili programı kurmayı tekrar deneyin.

Sertifika tarafından engelleniyor!” hatasınının çözümü:

Çözümü yoktur. Programı imzalayanlar sizin IMEI numaranız için kuruluma izin vermemektedir.

Süresi geçmiş sertifika!” hatasınının çözümü:

Yukarıda bahsettiğim tarih aralığı kısıtlaması nedeniyle bu hatayı alabilirsiniz. Programı kurmak için telefonun tarihini geri almanız gerekmektedir. Fakat bu tarihin ne olduğu tamamen programı imzalayan kişiye bağlı. Deneyerek bulmak zorundasınız. Bulduğunuz tarihi bir yere not etmeniz faydalı olacaktır. Bir daha aynı programı kurmak isterseniz o tarihi kullanacaksınız. Programın kurulumu bitince tarihi eski haline alabilirsiniz. Özellikle “BABI”nin eski temalarında bu sorun var. Telefonun tarihini 2006 olarak ayarlayıp temaları kurabilir ardından tekrar tarihi eski haline alabilirsiniz.
Benzer Konular:


    Yurtiçi Kargo ile bir yere ürün gönderdiyseniz ürünün nerede olduğunu öğrenebilmek için takip numarasına ihtiyacınız var. Takip numarasını size verilen belgede bulabilirsiniz. Sağ üst köşede bulunan barkodun hemen aşağısında 12 haneli bir numara yazar. Bu numara...
    Son dönemde anne adaylarının büyük merak sardığı hamilelik yogası, acaba gerçekten de faydalı mı? İşte hamilelik yogası hakkında merak ettikleriniz. TRWikipedia Hamilelik yogası, ilk olarak bu süreçte aldığınız kiloların normal seviyede korunması ve vücudunu...
    Hepimiz günün birinde, bir yerlerde mutlaka toplum içinde konuşuruz. Bu ister bir sınıf olsun, isterseniz de bir konferans salonu. Aslında topluluk önünde konuşma konusu, konuştuğunuz kişiyle değişiklik göstermiyor. 5 kişinin önünde konuşmak da zaman zaman çok zor ...
    Yeni yıla girmeye çok az bir zaman kala, yeni yılda renklerle hayatınıza farklı bir enerji getirmeye ne dersiniz? Hangi rengin ne anlama geldiğini öğrenerek, bilinçli ve daha doğru bir hayata merhaba diyebilirsiniz. 2014 yılında kullandığınız eşyaların renklerini b...
Sertifika Nedir? – Sertifika Hatası Nedir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013