Skype Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? ve Kaldırılır? Resimli Anlatım

Skype kişi engelleme, Skype kişi engelleme kaldırma, Skype kişi engelleme nasıl yapılır,  

Muhtemelen daha önce Skype kullananlar biliyordur, fakat biz bu yazımızı daha önce SKYPE kullanmayanlar yada MSN kapandıktan sonra Sykpe kullanmak zorunda kalanlar için "Skype üzerinden bir kişi nasıl engellenir yada kişi engellenmiş ise nasıl kaldırılır?" sorusuna cevap bulacağız.

Skype Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? ve Kaldırılır? Resimli Anlatım

Skype hesabınıza giriş yaptıktan sonra engellemek istediğiniz kişinin üstüne gelerek mause ile sağ tıklayıp; Bu Kişiyi Engelle seçeneğini tıkladığımızda o kişi listenizden engellenmiş olacaktır. Kimi arkadaşlar Bu Kişi Engelle seçeneğinin olmadığını söylüyorlar. Bunun nedeni ise Bir tarafın Skype diğer tarafın ise MSN kullanıyor olmasından kaynaklanıyordur. Bu sorunda zaten MSN tamamen kapandıktan sonra çözülecektir.

Karşı tarafın MSN yada Skype kullandığını nasıl anlarım?

Engellemek istediğiniz kişinin konuşma penceresinin altında "Messenger Vasıtasıyla" yazıyorsa o kişi MSN kullanıyordur. Skype kullananlarda ise "Skype Vasıtasıyla" yazmaktadır.

Gelelim engellediğiniz birinin engelini kaldırmaya;

Skype üst menü çubuğunda Araçlar'ı tıklayarak Seçenekler'e geliyoruz.

Skype Kişi Engeli Kaldırma 1

Açılan sayfanın sol menüsünde Gizlilik Seçenekleri'ni tıklıyoruz ve hemen altında yer alan Engellenmiş Kişiler Sekmesine geliyor. Burada daha önce engellediğiniz kişilerin tamamının listesi çıkacaktır. Siz engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi seçerek  Bu kişinin engelini kaldır butonuna tıklayarak istediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Skype Kişi Engeli Kaldırma 2
Benzer Konular:

Skype Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? ve Kaldırılır? Resimli Anlatım yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013