Sofia Vergara

Sofia Vergara kimdir,

Sofia Vergara hayatı,

Sofia Vergara biyografisi,

Sofia Vergara 10-07-1972 yılında Kolombiya'da dünyaya geldi.

Sofía Margarita Vergara 10 Temmuz 1972'de dünyaya gelmiş Kolombiyalı manken ve oyuncudur. Annesi ev hanımı olup Sofía'nın beş kardeşi bulunmaktadır. Barranquilla Atlantico'da büyümüştür ve özel bir okula gitmiştir. 18 yaşında evlenmiş, 1991'de oğlu Manolo doğmuş, ancak evliliği uzun sürmemiştir. Sonrasında Sofía üniversitede dişçilik okumuştur.

Sofia Vergara Kolombiya plajlarında bir fotoğrafçı tarafından keşfedilmiş, 17 yaşında ilk reklam filminde oynamıştır. Ancak Sofía dindar ve muhafazakar bir çevrede yetişmiş olması sebebiyle ancak Katolik okulundaki öğretmenlerinin onayını aldıktan sonra reklamda oynamayı kabul ettiğini Ocak 2001 Maxim dergisine verdiği röpörtajında belirtir.

Sofia Vergara

Sofia Vergara 20 yaşında Bogota'ya taşınır ve burada defilelerde mankenlik yapmaya başlar, 1995'ten 1999 yılına kadar Fuera de Serie adlı programın (Tara Reid'in Wild On! Şovu formatındaki dizi dünyanın egzotik yerlerini gösteren bir yapım) sunuculuğunu yapar. Program onu tüm Latin Amerika'da bir star yapar. Sofía daha sonra A que no te atreves (I Dare You) adlı programı da sunar. Ünü A.B.D.'ye taşınan Vergara HBO dizisi Entourage'da konuk oyuncu olur. Katalog ve defile modelliği yanısıra Sofia Vergara bağımsız çalışmalarda da yer alır. 1998, 2000, 2002 yıllarında mayo takvimleri için poz verir. Miller Lite bira reklamında rol alır. Sofia Vergara 1.70 boyunda olup doğal sarışındır. ABC kanalı için Hot Properties ve The Knights of Prosperity dizilerinde de rol alır. Ayrıca Desperate Housewives dizisinin Kolombiya versiyonunda Mary Alice Young adlı karakteri canlandırır.
Benzer Konular:


    Mustafa Cumur kimdir, Mustafa Cumur biyografisi, Mustafa Cumur hakkında bilgi, Mustafa Cumur, 1...
    Hasan Hüseyin Korkmazgil kimdir, Hasan Hüseyin Korkmazgil biyografi, Hasan Hüseyin Korkmazgil hakk...
    Greg Foster kimdir, Greg Foster biyografi, Greg Foster hakkında bilgi, Greg Foster ,3 Ekim 1968...
    Ahmet Altun kimdir, Ahmet Altun biyografi, Ahmet Altun hakkında bilgi, Ahmet Altun 1958 yılında...
Sofia Vergara yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013