Windows 8 Şifre Kaldırma – Win8 Parola Kaldırma

 windows 8 başlangıç ekranı şifre kaldırma, windows 8 başlangıç ekranı şifre değiştirme, Windows 8 açılış şifresi kaldırma,  

Microsoft Windows 8 işletim sistemini piyasaya sunduktan sonra oldukça ilgi gördü. Satışı milyonları bulan Windows 8 işletim sisteminin bu kadar çok rehavet görmesi ve kullanıcılarının fazla olmasından dolayı trwikipedia.com ailesi olarak Windows 8 işletim sistemini satın alarak bilgisayarımıza kurduk ve detaylı bir şekilde inceledik. İncelemelerimizden biri Windows 8 klavye kısayolları üzerineydi. Bu başlık altında ise Windows 8 Açılış şifresini nasıl kaldırabileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Windows 8 Logo

Windows 8 Açılış Ekranındaki Şifreyi Kaldırma

  • Windows 8’de “Çalıştır” menüsü yer almıyor. Bunun yerine çalıştırmak istediğiniz program veya uygulamayı direkt olarak Başlangıç menüsünden yazarak arıyoruz.
  • Başlangıç menüsünde “netplwiz” kelimesini yazıyoruz ve Windows 8 buna ait olan uygulamayı karşımıza çıkaracaktır.
  • Uygulama Karşımıza çıktığı gibi üzerini tıklıyoruz.
  • Tıkladığınızda karşınıza “Kullanıcı Hesapları” aracı gelecektir. Burada yer alan “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” adlı seçeneğin başında yer alan işareti kaldırmanız bundan sonra Windows 8’in direkt olarak açılışta Başlangıç menüsü ile giriş yapmasını sağlayacaktır.Benzer Konular:

Windows 8 Şifre Kaldırma – Win8 Parola Kaldırma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013