Windows Vista DNS Ayarları Değiştirme (Resimli)

Kimden: Hazal

Cevap Aradığı Soru : Bilgisayarımda windows vista sistemi yüklü, dns ayarlarını değiştirmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?

Cevap: 

Windows Vista Kurulu Bilgisayarlarda DNS Ayarını Değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Adımları uyguladıktan sonra yasaklı tüm sitelere giriş yapabilirsiniz.

Windows Vista İçin Dns Ayarları 1-Denetim Masası>>>Ağ bağlantıları Ağ bağlantılarına sağ tıklıyoruz ve özellikler sekmesine geliyoruz.

Windows Vista DNS Ayarları Değiştirme 01

2-Yada Denetim masası>>> Ağ ve paylaşım merkezinden sağ tarafdaki ağ bağlantıları yönet linkine geliyoruz.

Windows Vista DNS Ayarları Değiştirme 02

3-Daha sonra karşımıza çıkan panelden İnternet Protokolü sürümü 4 (TCP/IP v4) Yazısna çift tıklayıp yada özellikler butonuna tıklıyoruz.

Windows Vista DNS Ayarları Değiştirme 03

4-Son olarak çıkan pencereden Aşağıdaki DNS sunucu adresleri kullan yazan kutucuğa tıklayarak istediğimiz DNS adresini girerek işlemimizi tamamlıyoruz.

Windows Vista DNS Ayarları Değiştirme 04

Yalnızca DNS Sunucu Adreslerini İşaretleyip; 8 8 8 8 8 8 4 4 DNS adreslerini kullanabilirsiniz.   Videolu Anlatım :  Benzer Konular:

Windows Vista DNS Ayarları Değiştirme (Resimli) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013