Yılmaz Bektaş

Yılmaz Bektaş kim,

Yılmaz Bektaş nereli,

Yılmaz Bektaş kaç yaşında,

Bu yazımızda Yılmaz Bektaş hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Yılmaz Bektaş kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Yılmaz Bektaş 19.07.1977 yılında Eruh'da doğdu. Yılmaz Bektaş, Liseye kadar eğitimini Türkiye'de yaptı. Üniversiteyi, Kıbrıs'ta bulunan amerikan üniversitesinin uluslararası ilişkiler bölümün bitirdi. Master'ını yine Londra'da bulunan amerikan üniversitesinde tamamladı.

Aynı üniversitede gelişim psikolojisi eğitimini aldı ve 2 dönemin sonunda eğitimini yarım bıraktı. İş hayatına Intel şirketler grubunu kurarak başladı. Bu grup altında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan CMC 'de Revana adlı italyan menseyli şirketle 10 seneliğine konsyorsyum krarı imzaladı.Bu grupa Bulgari ve FashionTV gibi şirketlerle ortalık yaptı.

Madencilik, medya, mücevher ve tershane petrol arama çıkarma gibi iş kollarında grup halen aktif olarak devam etmektedir. 2004 ve 2008 yılına kadar ayrıca ekonomiden sorumlu mustasarlık görevini üstlendi, diplomatik kariyeri devam etmektedir. 1996 yilinda oyuncu, sarkici Selen Gorguzel ile evlendi 1997 yılında Ilknaz Bektaş'i dunyaya getirdi 2003 yılında boşandılar.

2003 Mart'inda eski Dünya güzeli ve aktrist olan Ruffa Gutierrez ile Filipin başkenti Manila'da evlendi, bu evlilikten 2003 ağustos ayında Lorin Gabriella Bektaş, 2004 Eylül ayında Venezia Loran Bektaş adında iki kız çocuğu dünyaya geldi, 2006 yılının sonunda Yılmaz Bektaş, Ruffa Gutirrez ile beraber boşanma kararı aldı ve evlilik öncesi kontrat olduğundan dolayı 2007 Mart ayında evlilik geçersiz sayıldı. Ruffa Gutirrez Manila, Los Angeles'ta kariyerine devam ediyor. Yılmaz Bektaş ise Barcelona ve Londra'da iş kariyerini sürdürüyor.
Benzer Konular:


    Abdülhak Molla kim, Abdülhak Molla nereli, Abdülhak Molla hakkında bilgi, Bu yazımızda Abdülhak...
    Abdülbaki Gölpınarlı kim, Abdülbaki Gölpınarlı nereli, Abdülbaki Gölpınarlı hakkında bilgi, Bu ...
    Abdül Selim Zaif kim, Abdül Selim Zaif nereli, Abdül Selim Zaif biyografi, Bu yazımızda Abdül Sel...
    Abdurrahim Altanlı kim, Abdurrahim Altanlı nereli, Abdurrahim Altanlı biyografi, Bu yazımızda A...
Yılmaz Bektaş yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013