Zahide Yetiş

Zahide Yetiş kim,

Zahide Yetiş nereli,

Zahide Yetiş biyografi,

Bu yazımızda Zahide Yetiş hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Zahide Yetiş kimdir, biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?

Zahide Yetiş Viyana doğumludur. Anne tarafı Yunanistan - Selanik, Baba tarafı Kütahya'dan İzmir'e gelmiştir.Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamlayan Yetiş ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

İlk kez bir tiyatro oyunuyla henüz ilkokulda iken sahneyle tanıştı.Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma ,Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı.

Çocukluk yıllarında TRT'de belgesel seslendirmeleriyle başlayan televizyonculuk hayatı, bu kurumda yetişmesini ve eğitim almasını sağladı. Reklam Seslendirmeleri yanısıra  Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

‘Kentlerin Dili’ adlı programla Türkiye'yi dolaştı, 25 şehri yarı belgesel formatta TV8 'de ekrana taşıdı.

Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi  sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı.

Zahide Yetiş

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi. TRT Kurumunda  "Genç Gözüyle Tartışma" ,  "İnternet TV",  "Türk Site",  "Gün Başlıyor",  "Şans Karesi" ve  "İzlenimler" gibi    kadın, eğitim, kültür ,eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı. 1995 Yılından beri Televizyonda yaptığı programlarda kaliteli ve düzeyli yayınlarla izleyicisine ulaşmaya devam ediyor.

Yaptığı programlarla birçok ödül sahibidir.
Benzer Konular:


    Abdülhak Molla kim, Abdülhak Molla nereli, Abdülhak Molla hakkında bilgi, Bu yazımızda Abdülhak...
    Abdülbaki Gölpınarlı kim, Abdülbaki Gölpınarlı nereli, Abdülbaki Gölpınarlı hakkında bilgi, Bu ...
    Abdül Selim Zaif kim, Abdül Selim Zaif nereli, Abdül Selim Zaif biyografi, Bu yazımızda Abdül Sel...
    Abdurrahim Altanlı kim, Abdurrahim Altanlı nereli, Abdurrahim Altanlı biyografi, Bu yazımızda A...
Zahide Yetiş yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Tamamen özgün içerikler editörlerimiz tarafından eklenmektedir.
Bu sitenin "Tüm Hakları" sakli olup TRWikipedia'ya aittir. Hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz. Copright © 2013