Botoks

0 13

Botoks, yüz kırışıklıklarının görünümünü azaltmak için kullanılan ve enjekte edilebilen bir maddedir. Kasları geçici olarak felç etmek için kullanılan botoks, güvenilir ve kolay bir yöntemdir. Yüzdeki, ellerdeki ve boyundaki kırışıklıklar ve ince çizgiler için etkili ve güvenli bir tedavi olarak kabul edilir. Botoks yaptırmak isteyenlerin bu tedaviden elde edebilecekleri birçok fayda vardır.

Botoks ile yaşlanma belirtilerinin tedavisi

Botoks, ağırlıklı olarak yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yönelik bir işlem olarak kullanılmaktadır.En önemli kullanım alanının bu olmasının yanı sıra başka durumların tedavisi için de botoks yaptırmayı tercih edenler mevcuttur. Botoks, daha genç yaşlardan başlayarak ileride kırışıklık oluşumunu önlemek için faydalı bir tedavi olabilir. Cildinizin tekrarlayan hareketi nedeniyle kırışıklıklar oluştuğundan, erken nöromodülatör enjeksiyonları, ortaya çıktıktan sonra düzeltmeye çalışmak yerine, ilk etapta bunların oluşmasını engelleyebilir. Bu kasları kullanımınızı erken yavaşlatmak, derin çizgilerin gelişmesini önleyebilir. Ve zaman içinde sürekli olarak küçük tedaviler alarak, daha doğal uzun vadeli sonuçlara yol açabilir.

Botoks, yüz kırışıklıklarının görünümünü azaltma kabiliyeti ile bilinir. Sinirlerden gelen belirli kimyasal sinyalleri, tipik olarak kasların kasılmasına neden olan sinyalleri engeller. Bu, kırışıklıklara neden olan yüz kaslarınızı geçici olarak gevşetir.

Botoks ile daha dinamik bir yüz görünümü

Yüzün daha dinamik görünmesi için yapılması gereken ilk şey göz çevresi ve kaşlarla ilgilenilmesidir. Genç, sağlıklı ve dinamik bir görünümün klasik bir işareti, oldukça kavisli bir kaştır. Alnınız ve kaşınız alçaldıkça, gevşek bir cilt kıvrımı üst göz kapağınızı örtmeye başlar ve gözlerinizi yaşlı ve yorgun gösterir. Botoks, kaş sarkması ile bağlantılı birçok değişikliği önleyebilir ve tersine çevirebilir. Birçok kişi için botoks kullanmak, alnı aşağı çekmeye ve sarkmaya veya kaş sarkmasına neden olan bir dizi kuvveti kaldırmaya ve hatta önlemeye yardımcı olabilir.

Botoks ile kaş kaldırma ise kaşlarınız arasındaki çatık çizgileri tedavi eder. Ayrıca botoks enjeksiyonları ile kaşlarınızın yüksekliğini arttırır. Enjeksiyonlar, kaşlarınız arasındaki kasları gevşetmek ve dış taraftaki cildi pürüzsüzleştirmek için alttaki kasları gevşetir. Bu, alnınızdaki kasların artık rahatlamış olan kasları kaşlarınız arasında yukarı çekmesine, böylece kaşlarınızı kaldırmasına ve gözlerinizi açmasına olanak tanır.

Bu kasları gevşetmeye yardımcı olması için kaşlarınızın ucuna daha fazla botoks enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Bunu yaparak, alın kaslarınızın da o bölgeyi yukarı çekmesini sağlar. Ne kadar yükselme alacağınız değişir ve artık gevşemiş olan kasları yukarı çekmek için aktif kalan kas tonlarınıza bağlıdır. Ayrıca yaşınıza bağlı olarak değişebilir. Bu prosedür, kaşlarınız arasındaki inatçı kaş çizgileri için ameliyata gerek kalmadan derin kırışıklıkları düzeltebilir.

Botoks ile daha genç ve elastik bir cilt

Yaşa bağlı ortaya çıkan durumlardan biri de su kaybına bağlı olarak cildin daha kuru ve yorgun görünmesidir. Botoks, bu su kaybını telafi ederek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bunun için en önemli adımlardan biri göz çevresinde ortaya çıkan kaz ayaklarının tedavisidir.

Kaz ayakları, gözlerinizin köşelerinde ortaya çıkan kırışıklıklardır. Diğer yüz bölgelerindeki kırışıklıklar ve ifade çizgilerinin aksine kaz ayakları cildinizde daha derin ve belirgin görünebilir. Botoks, kaz ayakları için yaygın bir ayakta tedavi prosedürüdür ve en yaygın olanlarından biridir. Kaz ayakları için botoks kullanırken, enjeksiyonlar göz köşelerinizi çevreleyen kasları gevşeterek cildinizi yumuşatarak çalışır. Etkiler, güldüğünüzde özellikle fark edilebilir. 

Botoks ile yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için Dr. Mustafa Karataş ile görüşebilir ve bu tedaviyi hem güvenli hem de konforlu bir şekilde alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.