Muğla Akbük

Türkiye'nin en güzel turizm kentlerinden olan Muğla'nın Akbük ilçesinde gezilecek yerler listesi.

0 2.297
Muğla Gezilecek Yerler Listesi

Muğla Akbük, hem yeşil hem de maviyle iç içe olmak isteyenlerin favorisi olan bir tatil beldesidir. Atmosferi ve doğasıyla gelen ziyaretçilere huzur vermektedir. İl merkezi ile arasında yaklaşık 48 km mesafe olan Akbük Koyu, görülmesi gereken yerler arasında en favori lokasyonlar arasındadır. Bu beldeye gelmişken muhakkak uğramanız gereken yerlerdendir. Kamp yapabileceğiniz gibi yakınlardaki pansiyonlardan birinde konaklayarak deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Koy çevresine yakın olan ve keyifli vakit geçirebileceğiniz lokasyonları da ziyaret ederek gezinizi noktalayabilirsiniz. Sevdiklerinizle veya tek başınıza geçireceğiniz huzurlu bir tatil için Muğla Akbük’ü gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Muğla Akbük Koyu

Akbük Koyu, Gökova Körfezi’nde yer alan en güzel doğa harikalarından birisidir. Tertemiz ve berrak denizinden sunduğu atmosfere kadar pek çok noktada ziyaretçilerinin beklentisini karşılar. Baktığınızda denizin dibini rahatlıkla görebileceğiniz ve içinizi huzurla dolduran suyu ve yeşil havasıyla muhakkak ziyaret etmelisiniz. Sıcak yaz günlerinde keyifle vakit geçirerek hem havanın hem denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Muğla Akbük Koyu

Birbirinden güzel doğa fotoğrafları çekmek isteyenleri karşılayan Akbük Koyu’nda uzun süre boyunca denize doyacaksınız. Dilerseniz kano kiralayarak koyda ufak çaplı bir gezinti yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Gökova Körfezi’ni gezebileceğiniz tekne turlarından yararlanarak tüm gününüzü birbirinden güzel lokasyonları görmek için harcayabilirsiniz. Dilerseniz yalnızca çevrede yürüyerek kendi keşfinizi kendiniz yapabilir, mükemmel atmosferin ve doğanın keyfine varabilirsiniz.

Muğla Akbük Koyu’nda tercihe bağlı olarak konaklayabileceğiniz bungalov ve pansiyon tarzı yerler vardır. İsterseniz günübirlik olarak deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz gibi isterseniz birkaç gününüzü ayırarak buranın havasına tam anlamıyla doyabilirsiniz. Restoran ve marketlerin bulunduğu bu lokasyonda hiçbir şey yapmasanız bile yalnızca manzarayı seyrederek içinizi huzurla doldurabilirsiniz. Muğla’nın Menteşe Sarnıç Köyü sınırları içerisinde bulunan bu koyu ziyaret ederek ülkemizin en güzel koylarından birisini görmüş olacaksınız.

Akbük Koyu Kamp Alanları

Akbük Koyu, kamp yapmak isteyenlerin ideal lokasyonları arasındadır. Koy içerisinde bulunan kamp alanları, bu amaç için oldukça müsaittir. Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için sakince vakit geçirecekleri kamp alanları bulunurken denize sıfır ve daha hareketli noktaları tercih edebilmeniz mümkündür.

Akbük Koyu Kamp Alanları

Profesyonel anlamda hizmet veren kamp işletmeleri sayesinde oldukça kolay şekilde yönlendirme alabilirsiniz. İsteklerinize ve bütçenize göre karar vererek mükemmel manzaraya karşı ideal bir kamp tatili geçirebilirsiniz. Ormanlık bölgede veya diğer alanlarda ziyaretçilerin tek başına kamp yapması yasak olduğundan en uygun işletmeyi tercih edebilirsiniz.

Akbük Koyu Halk Plajı

Ege Bölgesi’nin denizin tadını çıkarmak için sunduğu en iyi noktalar arasında Akbük Koyu sayılabilir. Rengi ve tertemiz olması sayesinde tercih edilen deniziyle ideal bir tatil alanı olan bu mekanda denizin tadını tam anlamıyla çıkarabileceksiniz.

Akbük Koyu Halk Plajı

Koy yoluna girildiğinde direkt sol tarafta görebileceğiniz Halk Plajı’nda ücretsiz olarak denize girebilirsiniz. Halk Plajı olarak hizmet veren alanda duş alanlarından soyunma kabinlerine kadar gelenler için düşünülmüş noktalarla karşılaşabilir, gün boyu denizin keyfine varabilirsiniz.

Sedir Adası

Gökova Körfezi’nde bulunan Sedir adası görülmeye ve vakit harcamaya değer yerler arasındadır. Akbük koyu yakınlarında ziyaret edebileceğiniz en ideal yerlerdendir. Bu bölgedeki adada yer alan antik kalıntıları keşfederek tarihsel bir yolculuk yapabileceksiniz. M.Ö. 6. yüzyıldan başlayan tarihiyle ilgi çeken Sedir Adası, Antik dönemlerdeki ismi Kedrae olarak bilinir ve atmosferiyle ziyaretçilerin beğenisini kazanır.

Sedir Adası

Özel jeolojik süreçlerden geçerek oluşan kalker damlacıkları, Sedir Adası’nın kuzey kısmında yer alan kumların oluşmasını sağlamıştır. Bu anlamda koruma altına alınan kumlar ve hala ayakta durmaya devam eden liman ve antik tiyatro kalıntıları gerçekten görülmeye değerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.